Інновації в сільському туризмі (InRuTou)

Нові інформаційно-комунікаційні засоби для сталого розвитку туризму в сільських регіонах Карпат

 

Проект має на меті розробити й провести тестування набору інструментів та інноваційних моделей для підтримки сталого розвитку туризму в сільській місцевості, особливо в гірських районах. Для досягнення цієї мети проект ініціює консультації в громадах, а також тренінги, завдяки яким обрані лідери громадської думки засвоять нові знання для планування розвитку туризму в громаді і зможуть передавати їх через навчання діючих і нових місцевих активістів туристичного бізнесу, з різним ступенем досвіду, професійної підготовки та освіти.

Туризм є потужним засобом розвитку гірського села, він пропонує фантастичні можливості для місцевого населення, особливо для ініціативних та молодих людей, створює нові робочі місця. Однак громади гірських сіл часто виявляються виключеними із загальних процесів економічного розвитку, - через брак знань про ведення підприємництва, через нестачу навичок користування сучасними засобами інформації та комунікації і новими медіа та обмежений доступ до професійного навчання. Розвиток туристичного потенціалу гірського села – це можливість вирішити численні локальні економічні та соціальні проблеми. Підвищення рівня поінформованості місцевої громади та її залучення до участі в процесі допомагає приймати обґрунтовані рішення стосовно розвитку туризму та впроваджувати їх, проводити навчання, підвищуючи рівень кваліфікації та спроможність конкурувати на глобальному ринку.

InRuTou – новий проект, спрямований на розробку й тестування набору інструментів та інноваційних моделей для розвитку сталого туризму в сільській місцевості, особливо в гірських районах, шляхом сприяння процесу просвітництва на рівні громад.
InRuTou пропонує застосувати інноваційні інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) та нові медіа для поліпшення професійної туристичної освіти, планування й організації туризму.
Застосування ІКТ включає електронне та змішане навчання, онлайн - платформу обміну знаннями та інформацією, навички використання стаціонарного та мобільного обладнання. Методика навчання сприятиме інтеграції знань та обміну досвідом між зацікавленими сторонами на рівні громад, що дозволить виробляти спільні інноваційні рішення, створювати нові локальні мережі провайдерів, формувати зв'язки між місцевими громадами та міжнародним ринком туризму, розвивати сільський туристичний продукт. Сучасна методика інноваційної професійної освітньої підготовки із застосуванням технологічних інструментів та інноваційних освітніх програм сприятиме розширенню прав і можливостей сільських громад. А ті люди, які вже працюють в регіоні й мають досвід пропаганди новаторських підходів до туристичного бізнесу, можуть взяти на себе місію передавання знань, тобто – проводити тренінги для інших членів громади, після проходження відповідного навчання в рамках проекту.

 

Проект виконується міжнародним консорціумом у складі:
- Університет прикладних наук міста Кремз (Австрія) – координатор проекту.
- SCIENTER, Центр досліджень та інновацій для освіти (Італія).
- Університет Bournemouth (Велика Британія).
- Асоціація Seed (Італія).
- Європейська академія Бользано, EURAC (Італія).
- Екологічна програма ООН – Відень (Австрія).
- Національна асоціація гірського сільського розвитку «ROMONTANA» (Румунія).
- Товариство «Екопсихологія» (Польща).
- МБО ІЦ «Зелене досьє» (Україна).
Термін виконання проекту: 01.11.2012 – 31.10.2015

 

Фінальний флаєр проекту та банер щодо українських пілотів можна знайти за посиланням.

Банер проекту в Україні за посиланням.

Посилання на фінальні публікації подані нижче.

 

Дослідження потреб місцевих громад щодо інноваційного розвитку сільського туризму.

 

Більше інформації:

 

Проект фінансується за підтримки Європейського Союзу.