Європейські Дні Сонця

Приєднуйтесь до Європейських Днів Сонця!

1 - 18 травня 2014 року!

Європейські Дні Сонця - міжнародна кампанія, спрямована на промоцію використання сонячної енергії.

 

Європейські Дні Сонця успішно пропагують використання безкоштовного та безмежного джерела енергії, доступного всюди й для всіх. З кожним роком до кампанії приєднується все більше організацій найрізноманітнішого спрямування та звичайних громадян різного віку. Вони майструють сонячні колектори, малюють яскраве майбутнє, створюють незвичайні арт-композиції, проводять спеціальні уроки чи лекції, відкривають двері своїх підприємств усім бажаючим подивитися, як працює, скажімо, сонячна електростанція чи батарея на даху офісу.

Вже вшосте Європейські Дні Сонця продемонстрували масову підтримку сонячної енергетики громадянами Європи. Понад півмільйона мешканців двадцяти країн Європи взяли участь у шести тисячах заходів протягом травня цього року, прагнучи дізнатися більше про децентралізовані джерела енергії. Такий потужний рівень активності та позитивне ставлення європейців до сонячної енергетики повністю відповідає висновкам досліджень Євробарометра: 94% європейців саме ці технології відновлюваної енергетики подобаються більше за всі інші.
Докладна інформація про результати європейської кампанії, а також відео про її розвиток протягом шести років 

 

Під час кампанії 2013 року відбулося більше 6 000 подій за участі 500 000 громадян у 20 країнах Європи. А в Україні  було проведено понад 30 заходів у більшості областей країни організаціями громадянського суспільства, школами та університетами, бізнес-структурами та органами місцевої влади.

 

В Україні Дні Сонця відбуваються втретє. Головний акцент цьогорічної кампанії в Україні -  екологічна безпека енергетичних проектів, підтримка локальних ініціатив та практичних дій громад, пов’язаних з децентралізацією виробництва енергії та енергоощадністю.

Діяльність з підготовки Днів Сонця в Україні розпочалася в березні з інформаційної кампанії. Інформаційний дайджест ESD News-2013 поширювався на початку кампанії до 75 адрес організацій, які пропагують відновлювану енергетику, займаються виробництвом та продажем обладнання, до ЗМІ та урядових структур. Дайджест містив загальну інформацію про стан сонячної енергетики, про зміни, що відбулися за останній рік, про цікавий досвід в Україні та інших країнах.
Поступово до кампанії приєднувалися нові й нові партнери (наразі їх 20), список зацікавлених в отриманні новин зріс до 120 і включає також широкі спеціалізовані мережі, а інформація збагатилася розповідями про заходи та події, які відбуваються в рамках кампанії. 

Результати кампанії та події, що відбувались в Україні в інформаційному дайджесті.

 

Результати Днів Сонця в Україні 2013 презентовано на відкритті Європейського тижня сталої енергетики (24.06.2013, Житомир) та на прес-клубі "Сонячна енергетика для агропромислового комплексу України. Перші кроки." (26.06.2013, Київ).

 

Продовжується і наш конкурс для школярів та їхніх батьків, які дбають про безпечне та яскраве майбутнє, «Сонячний караван».

 

Відео-презентація Європейських Днів Сонця в Україні.


Слідкуйте за нашими новинами на сайті, долучайтесь до обговорення В Контакте та у Facebook, підписуйтесь на інформаційний дайджест.
Приєднуйтесь до європейської мережі! Запитуйте, давайте поради, дійте!

 

Європейську кампанію координують Європейська асоціація фотоелектричної промисловості (EPIA) та Європейська федерація сонячної теплової промисловості (ESTIF).

 

Шановні партнери!

Щиро дякуємо за підтримку кампанії Європейські Дні Сонця – 2013.
На оновлених сторінках нашого сайтуви можете знайти всі результати цьогорічної кампанії, а також фото та відео-матеріали.

Сподіваємось на плідну співпрацю в майбутньому!

Інформація про партнерів кампанії в Україні 2013!

 

Всі події Європейських Днів Сонця 2013 на мапі!

 

Координатор в Україні – МБО ІЦ «Зелене досьє».

Контакти: ecoweek@bg.net.ua; nadiyka@mail.ru; +38 067 9641529, +38 050 4468036.

 


Партнери Європейських Днів Сонця – 2011-2012 в Україні

 • Посольство Швейцарії в Україні
 • Координатор проектів ОБСЄ в Україні
 • Фонд Східна Європа
 • Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження
 • Проект «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України» (виконується Агентством ООН з питань промислового розвитку, ЮНІДО, за підтримки Глобального Екологічного Фонду, ГЕФ)
 • Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України (Національний проект «Енергія природи»)
 • Державне агентств екологічних інвестицій України
 • Міжнародна група компаній Activ Solar
 • Zero Emissions Race (Швейцарія)
 • Компанія “Taiga Elements” (Швейцарія)
 • Компанія “Solar Lifestyle” (Німеччина)
 • ПФ «Екопром» (Україна)
 • Українська виставкова компанія "АВТОЕКСПО"
 • Дитячий ігровий майданчик «Равлик» (Київ)
 • Етно-рок гурт PoliКарп (Україна)
 • Етно-колектив «Свята ватра» (Естонія)
 • Відділ туризму та краєзнавства Київського Палацу дітей та юнацтва
 • Спілка сприяння розвитку сільського (зеленого) туризму (Україна)
 • Всеукраїнська мережа еко-журналістів «Довкілля і ЗМІ»
 • Телеканал «Тоніс»
 • Українська енергетика
 • Organic ua

 


 

Під час відкриття Європейського тижня сталої енергетики (24.06.2013, Житомир) ДІМ "Равлик" та "Зелене досьє" розважали дітей сонячними іграми та розповідали про енергію Сонця.

 

 

 

 

Церемонія нагородження переможців конкурсу "Сонячний караван" 2012 на сцені

Європейського містечка в Києві в рамках Тижня сталої енергетики ЄС за участі представників Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, Державного агентства з енергоефективності 

та енергозбереження, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Фонда Східна Європа та Міжнародної групи компаній Activ Solar.

 

 

Головний приз конкурсу в технічній номінації журі (до складу якого входять представники організацій-партнерів) присудило вихованцю Севастопольського відділення Малої академії Наук Костянтину Михайлову. Костя не тільки розробляє сонячні пристрої та вивчає основи енергоефективності; змайстроване ним приладдя успішно працює в його рідному селищі Любимівка, допомагаючи вирішити дуже конкретні побутові проблеми, наприклад, - нестачі гарячої води.

 

 

 

Переможцем у гуманітарній номінації став Володимир Іванчук із Снятинського району Івано-Франківської області, студент Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва. Його плакат, сонячний велосипед, може зайняти гідне місце не тільки на виставках, а й в наступних кампаніях Днів Сонця.

 

 

 

 

 

 

Призерами проведеного в рамках кампанії конкурсу «Сонячний караван» (для школярів та їхніх батьків, які дбають про безпечне та яскраве майбутнє) стали мешканці Севастополя, Львова, Буковини, Гуцульщини та Києва. Вони отримують призи від найбільшої в Україні компанії з виробництва сонячної енергії Activ Solar, представництва ОБСЄ та, звичайно, - футбольні сюрпризи від Євро-2012.

 

Фотозвіти з Днів Сонця 2011 та 2012 за посиланнями.