АДАПТАЦІЯ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЄС: у фокусі малі та середні виробники аграрної продукції

Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС (УА) перед нашими аграріями поставлено амбітні завдання, – в галузі сільського господарства необхідно адаптувати та впровадити в практику 44 акти права ЄС; в частині санітарних та фітосанітарних заходів, які нерозривно пов‘язані з можливістю отрима-ти доступ до ринку ЄС українським харчовим продуктам, – 255 документів. Паралельно треба уважно відслідковувати ті зміни, які впроваджують екологи і які безпосередньо стосуються аграрного сектору. Нововведення невдовзі торкнуться абсолютно всіх українських аграріїв,  пристосовуватися до нових умов праці доведеться й дрібним виробникам.

 

Пропонуємо вашій увазі популярний путівник у вигляді інфографіки, що складається з листівок-порад, кожна з яких  присвячена конкретній темі. Посібник створено для сільгоспвиробників, які вже мають господарства, офіційно зареєстровані і працюють за вимогами українського законодавства. Посібник надає інформацію діючим виробникам про те, які саме зміни вони мають запровадити в своїх госпо-дарствах у зв’язку з Угодою про Асоціацію.

 

Путівник створено в рамках проекту «Підвищення поінформованості малих сільськогосподарських виробників щодо адаптації до європейського законодавства».

 

Автори:
Катерина Шор, менеджер проектів МБО ІЦ «Зелене досьє», Тамара Малькова, директор МБО ІЦ «Зелене досьє»,
Олена Березовська, координатор робочої групи з розвитку органічного виробництва та нішевих культур офісу підтримки реформ Міністерства аграрної політики і продовольства України,

Олена Ракова, виконавчий директор Спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна»,

Марта Руда, експерт з питань європейського права Інституту дослідження адаптації законодавства.

 

Проект впроваджено за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства.

 

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю авторів і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 

© «Зелене досьє», «Органічна Україна», «Інститут дослідження адаптації законодавства», 2018.